Forum Vip Gençlerin Yeni Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Vip Gençlerin Yeni Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni Başlayanlar Mutlaka Okusun...

YazarMesaj
NİLAY

NİLAY

Yeni Başlayanlar Mutlaka Okusun... Empty
MesajKonu: Yeni Başlayanlar Mutlaka Okusun...   Yeni Başlayanlar Mutlaka Okusun... Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 10:38 pm

Merhaba Arkadaşlar...
Bu Yazımda Yeni Başlayanlara Genel Olarak Güvenlik Hakkında Bilgiler Vermeye Çalışacağım..

Eminim Aklınızda Bazı Sorular Vardır..Hemen Birkaç Tanesini Hem Sorup Hem Cevaplamak İstiyorum:

S: Acaba Yeteri Kadar Güvende Miyim?
C: Hiçbir Zaman Tam Güvenlik Yoktur, Ama Maximum Güvenlik İçin Elimizden Geleni Yapmalıyız..Detaylar İlerde...

S: Spamlerle Başım Dertte, Ne Yapmalıyım?
C: Spam Tüm Internet Kullanıcılarının Genel Problemidir..Şu Ana Kadar Bir Çözüm Bulunamadı..Eğer Birgün Bulunursa Emin Olun Hemen Size Bildireceğim.

S: Spam Nedir?
C: Istenmeyen, Genellikle Reklam Amaçlı Saçma Sapan, Gereksiz, Posta Kutumuzu Dolduran, Kimi Zaman İçlerinde Virus,Trojan,Worm, Spy gibi zararlı materyaller bulunduran zımbırtı mailller..Kimden Geldiği Konusunda Emin Olmadığınız Mailleri Kesinlikle Açmamanızı Tavsiye Ederim.

S: Firewall Kullanıyorum Ama Ne Kadar Güvenli Emin Değilim.
C: Kaspersky Internet Security 2006 (Şu Anda Beta) ile tüm Soru İşaretlerine Elveda Dersin.

S: Başka Birinin Maillerini Nasıl Okurum, Posta Kutusuna Nasıl Girerim?
C: Önce Pro Bir PC Kullanıcısı Ol, Programlama Öğren, Daha Sonra Hack Sitelerine Gir, Klişe ve Her Sitede Bulabileceğin Copy/Paste Dökümanları Oku...İşe Yaramaz Ama Türkiye'de Adet Böyle..Bu Soruna Daha Net Bir Yanıt Vermeyeceğim.

S: MSN Hesabımı Nasıl Güvenli Hale Getirebilirim?
C: Şifreni En Azından Haftada Bir Değiştir.Harf ve Rakam Kombinasyonu Uygula.En Azından 8-9 Haneli Olsun.Gizli Sorunun Cevabı Soruyla Alakasız Olsun.Posta Kutunda Gereksiz Mesaj Saklayarak Doldurma, Mail Bomb Durumunda Suspend Olabilir.

S: Kullandığın Bazı Terimleri Anlayamıyorum.
C: Üzgünüm, O Konuda Elimden Birşey Gelmiyor Smile Biraz Araştırmak Lazım Herşeyi Devletten Beklemeyelim...

S: Nasıl Web Sitesi Hacklerim?
C: Cevap Vermeye Tenezzül Etmiyorum..

S: Benim İçin xxx Sitesini/ xxx Mail Adresini Hackler Misin?
C: Tabi Ki Zaten Benim Varolma Amacım Bu..Bu Arada Ne İçersin? Çay-Kahve???

S: Nasıl Web Sitesi Yapabilirim?
C: En Kısa Zamanda HTML(Hyper Text Mark-Up Language) Öğren.İlk Adımı At.

S: Başkasının Bilgisayarına Nasıl Girerim?
C: Kapıyı Boşver, Pencereyi Kullan..Tövbe...Konumuz Güvenlik, Saldırı Değil.Yanlış Yerdesin.

S: Ben De Kendi Programlarımı Yazmak İstiyorum Nasıl Yapabilirim, Nerden Başlarım?
C: Genellikle Visual Basic Önerilir, Ama Bence Pyhton Ya Da Fortran İle Başlamak Çok Daha Uygundur.

S: Trojan Nasıl Yazılır?
C: T-r-o-j-a-n Şeklinde...

Aklıma Şu Anda Bunlar Geldi..Hatırladıkça Eklemeler Yaparım..
Bu Arada Üslubum İçin Affınıza Sığınıyorum, Bazı Arkadaşlara Biraz Ukala Gelebilir Öyle Hissediyorum Fakat Sakın Yanlış Anlaşılmasın, Her Yiğidin Yoğurt Yiyişi Farklıdır Smile...
Ama Siz Hiç Emeklemeden Koşmaya Başlayan Bebek Gördünüz Mü?Herşey Zamanla..
http://www.forumvip.eniyiforum.org

Yeni Başlayanlar Mutlaka Okusun...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vbulletin SORUNUZU SORMADAN MUTLAKA BAKIN! ÇOĞU CEVAP BURADA
» BIOS ve yeni donanımlar
» BIOS ve yeni donanımlar
» İşte Messenger 9'n Yeni Özellikleri
» Formumuz Yeni açıldığı için güzelbi yarışma