Forum Vip Gençlerin Yeni Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Vip Gençlerin Yeni Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Trojan Ve Viruslere Dikkat Resimli Anlatim

YazarMesaj
NİLAY

NİLAY

Trojan Ve Viruslere Dikkat Resimli Anlatim Empty
MesajKonu: Trojan Ve Viruslere Dikkat Resimli Anlatim   Trojan Ve Viruslere Dikkat Resimli Anlatim Icon_minitimePaz Şub. 15, 2009 9:04 pm

Merhaba bugün emailimi kontrol ettiğimde bir çok virüs veya trojan geldiğini farkettim farklı adreslerden farklı başlıklarla geliyor altta resimleri veriyorum.. burada dikkat etmeniz gereken şey zip dosyası halinde gelen dosyayı açtığınızda resim 2 de gösterilmiş dosyaismi.txt şeklinde gözüküyor bildiğiniz gibi txt bir metinbelgesi uzantısı bu sizi aldatıp dosyayı açmanıza ve virus trojan artık herneyse bilgisayarınıza bulaşmasına neden olur.. lamer2 adlı resme iyi bakın dosyaismi.txt (uzun bir boşluk) ... var burdaki o 3 noktanın anlamı dosya ismi çok uzun ve daha fazla yer yok gösteremiyor aslında bu dosyanın ismi dosyaismi.txt (boşluk) .exe yani bu bir exe dosyası tıkladığınızda direk çalışır ve bulaşır. bunu anlamanızın 2. bir yolu ise dosya türü yerinde gördügünüz gibi tür uygulama... yani burdanda anlamanız mümkün. son olarak bu virüste resim kullanılmamış burdanda anlamanız mümkün ama sakın aldanmayın virüs dosyalarına bir jpg görünümü veya metin belgesi görünümü de verilebilir. bu tür kişilere malzeme olmayın ve dosyayı açmadan önce biraz inceleyin Wink
http://www.forumvip.eniyiforum.org

Trojan Ve Viruslere Dikkat Resimli Anlatim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Trojan, Tarayici Eklentİlerİ, Spware, Dialer AÇiklamalari Korunma & Temİzleme Yollari
» MSN KULLANICILARI AMAN DİKKAT!
» Müzik Yerine Trojan İndirmeyin...
» Mail Adresi Alırken Dikkat Edin!
» Firewall Kurarken Dikkat Edilecek 10 Kural